English College in Prague

O nás

The English College in Prague – Anglické gymnázium je výběrové šestileté gymnázium s výukou v anglickém jazyce, které je registrováno v síti českých škol. Jako první škola v České republice začalo gymnázium v roce 1995 nabízet mezinárodní maturitu International Baccalaureate (IB). Anglické gymnázium je neziskovou organizací, kterou založila nadace English College Foundation a která je vedena nezávislou správní radou.

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Gymnázium Žďár nad Sázavou se za 61 let své existence stalo jedním z nejprestižnějších v rámci celého Kraje Vysočina. Za tu dobu jím prošlo více než 5400 studentů, kteří jsou dnes rozeseti po celém světě. Náš cíl ale zůstal stejný, klademe velký důraz na přípravu pro studium na všech typech vysokých škol. Záleží nám také na rozvoji dobrých vzájemných vztahů mezi pedagogy a studenty. Výsledky naší práce se projevují úspěchy studentů na olympiádách, v soutěžích, středoškolské odborné činnosti a především vysokou úspěšností maturantů při přijímacích zkouškách na vysoké školy.

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou

Gymnázium v Ledči nad Sázavou má svoji tradici, vzniko před 73 lety. Připravuje především pro studium na vysokých školách a vyšších odborných školách. Studium je osmileté nebo čtyřleté denní. Gymnázium umožňuje aprobovanou výuku cizích jazyků – anglického, německého, francouzského, ruského a latinského. Škola nabízí zahraniční jazykové zájezdy, poznávací exkurze a výuku v moderních laboratořích. Studenti navštěvují volnočasové aktivity Zábavná chemie a Psaní všemi deseti.

Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou

Bigy nabízí:

všeobecné vzdělání v osmiletém a čtyřletém vzdělávacím cyklu
systém volitelných předmětů zefektivňujících studium ve vybraných oborech
nadstandardní aktivity pro mimořádně nadané studenty
řadu nepovinných předmětů a kroužků
příznivé školní klima
moderní vybavení, metody i formy výuky
jazykové certifikace

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

osmileté všeobecné studium
čtyřleté všeobecné studium