Gymnázium a Střední odborná škola Orlová - Lutyně

Naši studenti jsou úspěšnými řešiteli olympiád, dosahují úspěchy v různých soutěžích, a to na celorepublikové i mezinárodní úrovni. Např. v roce 2010 získali prestižní hlavní cenu mezinárodní soutěže pro mladé vědce European Union Contest for Young Scientists (EU Contest) v Lisabonu dva naši žáci Miroslav Rapčák a David Pěgřímek. Ocenění získali v oboru fyziky za práci věnovanou počítačové simulaci kysličníku uhličitého.

Zaměření školy: Gymnázium, Střední odborná škola

V roce 2008 Veronika Kohutová postoupila až do celostátního finále v konverzaci z jazyka ruského, kde získala čestné uznání a v soutěži Puškinův památník ARS POETICA získala v celostátním kole mimořádné ocenění poroty. V témže roce 2008 žákyně Anna Chamrová zvítězila v celostátním kole zeměpisné soutěže Turisté vítáni. Dívčí i smíšený pěvecký sbor gymnázia již několik let přiváží nejvyšší ocenění - Zlatá pásma - z celostátních soutěží a přehlídek sborové tvorby. Rádi ve škole uvítáme další snaživé studenty, kteří se svou pílí a umem mohou přiblížit podobným metám. Gymnázium a Střední odborná škola, Orlová - Lutyně, p. o. k tomu vytváří ty nejlepší podmínky. Naším cílem je stát se uznávanou vzdělávací, kulturní a společenskou institucí, která vytváří svým absolventům předpoklady k dosažení vysoké úrovně vzdělání a je kvalitní přípravou pro další profesní růst a osobní život.

• Gymnázium a Střední odborná škola Orlová - Lutyně
  • Orlová