Gymnázium Václava Beneše Třebízského ve Slaném

Naše gymnázium má velmi dlouhou tradici - bylo založeno v roce 1658 piaristy U nás studují i žáci s vývojovými poruchami učení /dysgrafici, dysortografové, dyslektici apod./. Při dobré spolupráci s rodiči jsou schopni dosahovat velmi pěkných výsledků.

Na celé škole máme rozvedenou strukturovanou síť s počítačovým a televizním rozvodem; to znamená, že přípojka pro počítač /napojený radiovlnou na Internet/, pro video a pro televizi /4 naše programy, 4 pevně nastavené satelitní programy a možnost výběru libovolného satelitního programu/ je prakticky v každé místnosti. Na chodbách máme volně přístupné počítače na Internet. Vyučujeme angličtinu, němčinu, francouzštinu, ruštinu a srbochorvatštinu, pořádáme jazykové výměnné pobyty s Německem, Novým Sadem v Srbsku. Máme kvalitně vybavenou jazykovou laboratoř. Máme skvěle vybavené biologické sbírky s exponáty již od roku 1892 /kel narvala, kostice velryby, stoličky mamuta, vycpaninu ptakopyska či luskouna atd./ V biologii používáme velmi kvalitní mikroskopy; jeden je napojen na videokameru, která obraz přenáší přímo do barevného televizoru. Pyšníme se výtvarným ateliérem a keramickou dílnou. V budově nechybí ani posilovna pro udržování kondice a pevného zdraví.

• Gymnázium Václava Beneše Třebízského ve Slaném
  • Slaný