Gymnázium Matyáše Lercha Brno

Snaha po kontinuitě s dosavadním úspěšným vývojem školy je nejlepší odměnou pro desítky vynikajících profesorů, které na škole za jejího trvání působily. Jeho současná úroveň je příslibem i do dalších let a proponovaný název školy se jménem Matyáše Lercha závazkem vůči širší brněnské rodičovské veřejnosti, že "Lerchova" bude i nadále jedním z předních brněnských gymnázií, čerpajícím tradičně z intelektuálního prostředí Masarykovy čtvrti a přilehlých oblastí.

Bezbariérový přístup: Ano

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

všeobecné čtyřleté gymnázium

všeobecné osmileté gymnázium - DSD