Gymnázium, Praha 9, Chodovická 2250

Video

Gymnázium bylo založeno v Horních Počernicích v roce 1993 jako osmileté s všeobecným zaměřením. Od září 2008 byly jeho prostory rozšířeny o detašované pracoviště v Praze 9 na Černém Mostě.

WWW: gymnchod.cz
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=kdVQUYt1wRY&t=3s
Počet přihlášených: 329
Počet zapsaných: 60

JPZ - testy z českého jazyka a literatury a matematiky

Gymnázium bylo založeno v Horních Počernicích v roce 1993 jako osmileté s všeobecným zaměřením. Od září 2008 byly jeho prostory rozšířeny o detašované pracoviště v Praze 9 na Černém Mostě. Obě budovy školy jsou součástí areálu ZŠ, jsou umístěny v klidném prostředí plném zeleně s dobrou dopravní dostupností. Škola disponuje standardním vybavením, které představují dvě knihovny s obsáhlým knižním fondem, zaměřeným hlavně na odbornou literaturu a povinnou četbu. V posledních třech letech bylo zakoupeno velké množství učebních pomůcek, zvláště pro přírodovědné předměty. Všechny učebny školy jsou vybaveny dataprojektory. Žáci mají možnost kopírování, tisku a bezplatného přístupu na internet.
Přestávky a volné hodiny žáci mohou trávit i v relaxačních prostorách, kde si mohou zapůjčit stolní deskové hry, zahrát si na klavír nebo si zasportovat (stolní tenis). Jejich potřebám slouží také potravinové a nápojové automaty, mikrovlnné trouby a fontány s pitnou vodou. Vstup do obou budov školy je vyřešen elektronickým systémem i pozicí vrátného. Gymnázium každoročně organizuje adaptační kurz pro primy, sportovní kurzy a zahraniční poznávací zájezdy. Žáci mohou navštěvovat řadu volnočasových aktivit Školního klubu. Na gymnáziu udržujeme atmosféru přiměřeného respektu a vyvážené tolerance. Ve společné (státní) části maturitní zkoušky dosahují naši oktaváni výborných výsledků, po jejím absolvování jsou přijímáni na všechny typy vysokých škol (včetně zahraničních); jejich úspěšnost v přijímacím řízení je téměř stoprocentní.