Gymnázium Děčín

Reálné gymnázium bylo v Děčíně založeno již v roce 1899. Dnešní gymnázium nabízí studium čtyřleté, osmileté a osmileté se zaměřením na hudební výchovu. S osmiletým studiem gymnázium začalo ve školním roce 1995/96, jako sedmileté působí od školního roku 1990/91.Gymnázium úspěšně připravuje především pro studium na VŠ, případně na VOŠ. Úspěšnost přijetí na VŠ činí průměrně 75%, ve školním roce 2002/03 dokonce 81%.

Po maturitě na gymnáziu studenti nacházejí uplatnění v různých oborech, což svědčí o všestrannosti této školy. Stravování studentů je zajištěno v dobře vybavené jídelně v blízkosti školy. Při škole působí dva pěvecké sbory s celkovým počtem 87 členů, které se s úspěchem zúčastňují národních i mezinárodních festivalů a soutěží.

• Gymnázium Děčín
  • Děčín