Gymnázium Cheb, příspěvková organizace

Gymnázium Cheb – Brána na vysokou školu. A to doslova. Studuj gymnázium, které tě v unikátních a moderních prostorech připraví na další studium na prestižních vysokých školách v Česku i v zahraničí. A víme, že z našeho gymnázia se dá dostat i na Oxford.

WWW: https://www.gymcheb.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/gymcheb/

Chceš se stát architektem, psycholožkou, doktorem, právničkou nebo raketovým inženýrem? Potom je gymnázium tou nejlepší volbou. Proč si rovnou nezvolit to nejprestižnější v okolí? Kvalitní vzdělání ti zajistíme vyladěným systémem volitelných předmětů – po vzoru univerzit, ale už na střední škole. Můžeš také odejít s jazykovým certifikátem na špičkové úrovni C1 a s Certifikátem ECDL – řidičákem na počítač.

A co teprve naše vybavení! Máme několik počítačových učeben, laboratoře i vlastní planetárium. Jsme v podstatě science centrum a gymnázium v jednom. Ale stejně bude nejlepší, když se k nám přijdeš podívat na návštěvu nebo na den otevřených dveří.

První zážitky si odneseš už z adaptačního kurzu se svými novými spolužáky. Ale tím zdaleka výlety nekončí – se školou můžeš vycestovat za turistikou nebo na lyže. Chceme naše studenty rozvíjet od začátku studia do jeho ukončení. Tohle je škola, na které prostě chceš studovat.

Vytvářej si budoucnost skrz velkou nabídku volitelných předmětů

• Najdi sám sebe – Nevíš, kam chceš směřovat po střední škole? U nás máš šanci to zjistit, především díky široké škále předmětů, které vyučujeme. Zaměř se pak na to, co tě opravdu naplňuje.
  • Jdi za tím, co tě baví – Už víš, co tě baví? Chceš se v tom zdokonalit a získat znalosti určitého oboru či předmětu pro studium na vysoké škole? Tak pojď k nám a my zajistíme, že pro tebe přijímačky na vysokou budou hračka.
  • Dostaneme tě na VŠ – Už několik let jsme vstupní bránou  našich studentů na vysokou školu. Naši studenti se opakovaně dostávají na nejprestižnější univerzity v Česku i ve světě. Dokonce máme i úspěšného absolventa Oxfordu!
  • 36 možných předmětů – Vybrat si můžeš ze seminářů biologie, dějepisu, chemie, fyziky, matematiky nebo například estetické či mediální výchovy a mnohých dalších. Studuj především to, co tě baví.
  • Jsme v kraji jediní – Žádná jiná škola v Karlovarském kraji nenabízí tak široké a propracované spektrum volitelných předmětů, jako Gymnázium Cheb. A my ti  chceme umožnit studovat to, co opravdu studovat chceš  a na kvalitní úrovni.