Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora, Jaselská 932

Gymnázium Jiřího Ortena je všeobecně vzdělávací škola. Žáci mohou dospět k maturitě buď v osmiletém, nebo čtyřletém studijním oboru. Svým působením chce GJO v žácích vybudovat předpoklady pro to, aby byli v dnešním dynamickém světě profesně konkurenceschopní. Sídlí v jedné z nejmodernějších školních budov v Česku a nachází se v poklidné čtvrti na okraji Kutné Hory.

WWW: http://www.gymkh.cz
Facebook: http://1url.cz/w4tZ
Počet studentů: 481

Dny otevřených dveří

GJO se v pátek 2. 12. a v sobotu 3. 12. otevřelo široké veřejnosti. V prostorách školy návštěvníky tradičně provázeli naši žáci, kteří zájemcům poskytli vyčerpávající informace o škole a ukázali jim zajímavá místa – fotoateliér, keramickou dílnu, lezeckou stěnu, zimní zahradu, chemickou a biologickou laboratoř s terárii, 3D tiskárnu, studovnu, relaxační místnost atd.
Po prohlídce školy následovalo setkání s ředitelem gymnázia Vladislavem Slavíčkem, který zájemcům sdělil další informace, zejména o přijímacím řízení.

Kromě vynikajícího sportovního zázemí (dvě tělocvičny, posilovna, lezecká stěna a venkovní hřiště), disponuje rovněž moderním počítačovým vybavením (učebny s PC/Windows a Mac/OS X). Relaxaci v teplejších měsících roku umožňuje volně přístupná zahrada s altánem, dvěma jezírky, českou květnicí a pastvinou pro pár kamerunských ovcí. V budově najdete rovněž terária, akvária a skleník s tropickými a subtropickými rostlinami. Oblíbená je rovněž keramická dílna nebo relaxační místnost s fotbálky a Xboxem. Po vyučování mohou žáci navštěvovat pěvecký sbor, fotografický či lezecký kroužek, sportovní hry nebo jógu. Dvacetiletou tradici mají bohaté kontakty se zahraničními školami. S GJO mohou žáci vycestovat např. do USA, Číny, Velké Británie, Francie, Německa, Dánska, Polska, Maďarska, Itálie. V zahraničí se konávají i turistické a lyžařské kurzy.

Projekt Veletrh cestovního ruchu 2016