Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace

Gymnázium ve Vítkově bylo založeno v roce 1953 a od té doby prošlo a stále prochází řadou změn, např. od 1. 7. 2013 je naším zřizovatelem Město Vítkov.

Cíle školy se však nikdy nezměnily. Vždy jsme tady byli a budeme pro naše žáky, které systematicky připravujeme na jejich budoucí život - studium na vysokých či vyšších odborných školách různého zaměření, u nás i v zahraničí, ale také profesní život.

Za důležité považujeme aktivní zvládnutí cizích jazyků, práce s PC, a získání všeobecného vzdělanostního základu. Všestrannost mladého člověka je dnes tím nejcennějším, co může v měnícím se světě nabídnout! Právě proto jsou naši absolventi tak úspěšní!

WWW: www.zsgvitkov.cz
Počet studentů: 129

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

Osmileté denní studium

79-41-K/81 GYMNÁZIUM Prezenční studium

Čtyřleté denní studium

79-41-K/41 GYMNÁZIUM Prezenční studium

Dny otevřených dveří

27. 11. 2014 a 8. 1. 2015

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ:

U osmiletého i čtyřletého studia test z českého jazyka a matematiky v rámci celostátních přijímacích zkoušek. Přihlížíme také k prospěchu na ZŠ i případným úspěchům v soutěžích.

PŘÍPRAVNÉ KURZY:

Termín: leden až duben 2015

Pro zájemce z 9. ročníků:

12 šedesátiminutových lekcí z matematiky a 12 šedesátiminutových lekcí z českého jazyka, vždy 1 lekci týdně z každého předmětu.

Cena: 1.000,- Kč za oba předměty, 600,- Kč za jeden předmět

Pro zájemce z 5. ročníků:

12 šedesátiminutových lekcí, střídavě vždy lekci jednoho předmětu týdně.

Cena: 500,- Kč za oba předměty, 300,- Kč za jeden předmět.

• Žáci povinně studují dva cizí jazyky, v současnosti se jedná o angličtinu, němčinu, ruštinu a francouzštinu, a ve vyšších ročnících si vybírají volitelné předměty podle svých zájmů a budoucí profesní orientace. Po dobu studia mohou navštěvovat jako nepovinný předmět latinu.

• Stravování žáků zajištěno v naší školní jídelně - možný výběr ze tří jídel.

• Během studia mohou žáci absolvovat lyžařský a snowboardový kurz, i sportovně-turistický kurz v zahraničí.

• Moderně vybavené učebny.

• Individuální přístup ke každému žáku.

• Úspěšní žáci a absolventi školy.

• Kvalitní učitelé.

• Klademe důraz na zapojení žáků do Středoškolské odborné činnosti.

• Podporujeme dobrovolnickou činnost našich žáků v neziskových organizacích.

• Bohatá nabídka zájmové a mimoškolní činnosti.

• Volejbal, basketbal, florbal, stolní tenis, lezení na umělé stěně, fyzikální a robotický kroužek atd.

• Přednášky, besedy, workshopy.

• Exkurze domácí i zahraniční (Francie, Chorvatsko, Velká Británie, Slovensko, Maďarsko, Rakousko atd.).

• Sportovní areál se dvěma tělocvičnami, gymnastickým sálem, posilovnou, horolezeckou stěnou, tenisovým kurtem atd.

• Dlouhodobé zapojení do různých projektů (např. Voda a životní prostředí MSK, Ekologie v rámci tvorby krajiny atd.), často ve spolupráci s vysokými školami.

• Spolupracujeme s Gymnáziem J. B. Magína ve Vrbovém (Slovensko) a Gymnáziem im. ks. Pawła Rogowskiego v Kaletách (Polsko).