Gymnázium Tanvald

Gymnázium Tanvald je krajská škola s více než padesátiletou tradicí. (Gymnázium bylo založeno v roce 1956.) V současné době zde studuje kolem 240 studentů ve 11 třídách - 3 třídy čtyřletého studia a 8 tříd osmiletého studia. Každý školní rok otevíráme jednu třídu čtyřletého studia pro absolventy devátých tříd základních škol a jednu třídu osmiletého studia pro žáky po páté třídě ZŠ. Výuka na víceletém gymnáziu byla zahájena již v roce 1990 a toto studium na naší škole již absolvovalo 12 tříd.

Bezbariérový přístup: Ne

Jejich studijní a maturitní výsledky a výsledky přijímacích zkoušek na vysoké školy jasně potvrzují správnost zavedení tohoto studia. Vzdělávací program je zaměřen na dosažení kvalitního všeobecného vzdělání pro další vysokoškolské studium libovolného typu s mírně zvýšeným důrazem na přírodovědné předměty - biologii, fyziku a chemii.

• Gymnázium Tanvald
  • Školní 305, 468 41 Tanvald